Aluskermi K-ES Liimattava
K-ES on liimattava tuoteluokan kolme vaatimukset täyttävä (TL3) aluskermi. Se on valmistettu SBS-kumibitumista ja siinä on tukikerroksena polyesterihuopa. Tuotetta käytetään monikerroskatteiden aluskerminä. Tuotteen ylä- ja alapinnassa on hieno hiekka.
Tuote sopii myös höyrynsulkukermiksi
Sopivuus
- Käyttökohde
- Aluskate tiili- ja peltikatoille, kiinteälle alustalle, Aluskermi, Ammattituote, Höyrynsulku, Loiville katoille
- Asennustapa
- Kuumabitumiliimaus, Mekaaninen kiinnitys, Tulityö
- Minimikaltevuus
- 1:40
Tarkemmat tuote- ja pakkaustiedot
Ohjeet ja aineistot
Muut tiedot
- Hyötyneliöt / pakkaus
- 13,5 m2
- Tuotteen leveys
- 1 m
- Tuotteen pituus
- 15 m
- Tuoteluokka
- tl3
- Aluskateluokka
- AKE
- Höyrynsulkuluokka
- BH3
- Materiaali
- Kumibitumi
- Yläpinta
- Hiekka
- Alapinta
- Hiekka
EAN | 6417443267015 |
---|---|
Pakkauksen paino (kg) | 33 |
Tuoteyhdistelmissä loivilla katoilla toimivat tuoteluokan TL3 aluskermit K-ES, K-TES ja K-ES hitso kattokaltevuuksiin 1:40 asti (VE40).
Tuoteluokan TL2 aluskermit K-MS 170/3000, K-TMS 170/3300, K-MS 170/3500 ja K-MS 170/4000 kermiyhdistelmissä kattokaltevuuksiin 1:80 asti (VE80).
Kermiyhdistelmien pintakermiksi soveltuu K-PS 170/5000 TL2 ja TUPLA TL1. Viherkatoilla pintakermiksi asennetaan juurisuojattu Antiroot TL2 tai Tupla Antiroot TL1.